Microsoft: 12 mln USD dla twórców Opery

Microsoft zapłacił 12 mln USD odszkodowania firmie Opera Software, producentowi przeglądarki internetowej Opera - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze magazynu CNet.com. Koncern zrobił to, by uniknąć procesu sądowego, który miał być finałem konfliktu między obydwiema firmami (rozpoczął się on, gdy Microsoft tak zmodyfikował swój portal internetowy MSN, by nieprawidłowo wyświetlał się w Operze).

O problemach z wyświetlaniem serwisu pisaliśmy na początku ubiegłego roku - polegały one na tym, że użytkownicy, korzystający z kilku wersji Opery nie byli w stanie przeglądać zawartości portalu MSN. Przedstawiciele Opera Software mówili wtedy, że konflikt wywołany został celowo przez Microsoft - ich zdaniem, koncern chciał w ten sposób zmusić internautów do korzystania z przeglądarki Internet Explorer. Problem rozwiązało udostępnienie kolejnej wersji Opery - 7.0. Przedstawiciele Opera Software zapowiadali jednak wystąpienie na drogę sądową.

Teraz okazało się, że przed rozpoczęciem procesu obie strony prowadziły rozmowy w sprawie ugody - z nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez dziennikarzyhttp://CNet.com wynika, że Microsoft zgodził się zapłacić twórcom Opery 12 mln USD odszkodowania. Obie firmy na razie nie potwierdziły tych informacji i wstrzymały się od komentarza w tej sprawie.