Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Michael Moore: kopiujcie mój film do woli!

Reżyser Michael Moore, autor kontrowersyjnego filmu 'Fahrenheit 9/11', zadeklarował na spotkaniu z dziennikarzami gazety Sunday Herald, że nie ma nic przeciwko temu, by internauci kopiowali i udostępniali w Sieci jego najnowsze dzieło. "Nie zgadzam się z ideą praw autorskich - dopóki ludzie nie zarabiają na udostępnianiu mojego filmu, nie mam nic przeciwko temu procederowi" - powiedział reżyser.

"Dopóki ludzie nie będą nielegalnie czerpali zysku z mojej pracy [poprzez nieautoryzowane kopiowanie 'Fahrenheit 9/11' - red.], to nie mam nic przeciwko udostępnianiu filmu w sieciach P2P" - powiedział Michael Moore. "Radzę sobie całkiem nieźle, a film nakręciłem, bo chcę zmieniać świat. Im więcej ludzi go zobaczy, tym ja będę bardziej szczęśliwy" - mówi otwarcie Moore.

"Czy jest coś złego w tym, że ktoś, po kupieniu filmu na DVD, pożyczy go koledze? Oczywiście, że nie. To nigdy nie było złe, i nigdy nie będzię. Moim zdaniem informacją, sztuką i ideami należy się dzielić" - tłumaczy reżyser.

Z artykułu opublikowanego w Sunday Herald wynika również, z Moore'm w pełni zgadza się Lions Gate Films, firma zajmująca się dystrybucją 'Fahrenheit 9/11'. Jej przedstawiciele co prawda nie wydali oświadczenia w tej sprawie, ale nieoficjalnie mówią, że firma nie ma nic przeciwko udostępnianiu filmu w Internecie.

Michael Moore jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych dokumentalistów. 'Fahrenheit 9/11' to jego najnowszy film, w którym reżyser ukazuje m.in. wydarzenia poprzedzające zamachy na WTC oraz kulisy wojny w Iraku. Film jest również ostrym atakiem na administrację George'a W. Busha.