Memento dla tych, co nie mają czasu

W Internecie pojawiła się kolejna inicjatywa polskich studentów. Trzech dziewiętnastolatków wyszło naprzeciw tym, którzy nie mają czasu zadbać o groby bliskich.

Za 35 USD mogą spodziewać się oni posprzątania, wyczyszczenia i umycia grobu, a także złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Wystarczy wejść na stronęhttp://strony.poland.com/memento1/ i wypełnić formularz.

„Po wykonaniu usługi jej zleceniodawcy prześlemy zdjęcie nagrobku pod wskazany przez niego adres” – twierdzi Michał Korolec, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia.

Całe przedsięwzięcie zostało uruchomione kosztem całych ... 450 zł. Nie wiadomo natomiast, jaka będzie jego przyszłość. „Teraz wszystko zależy od liczby klientów. Jeśli będzie ich minimum dziesięciu, to mamy już pomysł na usługi na Boże Narodzenie. Jeśli nie, to zaprzestaniemy działalności, a w przyszłym roku przedstawimy bardziej profesjonalną ofertę” – powiedział Korolec.

Ale chociaż widać, że strony nie zakładała firma zawodowo świadcząca tego typu usługi, to zgłosiło się pięciu chętnych. Decyzja co do przyszłości Memento (to nazwa umowna – podobnie jak przyszłość, tak i plany zarejestrowania działalności gospodarczej uzależniane są od liczby klientów) zostanie podjęta do końca przyszłego tygodnia.

Cena 35 USD została skalkulowana w ten sposób, aby po odliczeniu wszystkich kosztów zarobić jednorazowo 80 zł, plus robocizna. Została ustalona po sprawdzeniu cen, za jakie świadczą takie usługi firmy w USA. Choć zleceniobiorcy pochodzą z Warszawy, to przyjmują zlecenia z całego kraju.

Jest to kolejna inicjatywa 19 latków w Internecie. Niedawno grupa przyjaciół w tym samym wieku uruchomiła hub internetowy Odeon.pl.