Megarent.pl - social lending rzeczy

Pod nazwą Megarent.pl odrodził się wzbogacony o nowe funkcjonalności dawny serwis Pirland.pl pośredniczący w pożyczaniu rzeczy pomiędzy internautami. Czy teraz projektowi z obszaru social lending uda się zdobyć zaufanie użytkowników?

O serwisie Pirland.pl pisaliśmy w lipcu 2008 r.

Podstawowy cel projektu - pośrednictwo w wypożyczaniu rzeczy i stworzenie największej w internecie bazy produktów do wynajęcia - pozostała bez zmian.

Wprowadzono jednak dodatkowe społecznościowe i komunikacyjne funkcjonalności, udoskonalono sposób wystawiania rzeczy oraz wzmocniono system bezpieczeństwa użytkowników serwisu. Nowa jest również nazwa:http://Megarent.pl oraz wygląd i szata graficzna wzbogacona elementami wideo.

Megarent.pl - social lending rzeczy

Megarent.pl

W nowej wersji serwisu wprowadzono między innymi możliwość tworzenia grup przez internautów. Wiemy, że obok ogromnego rynku wynajmu skoncentrowanego wokół profesjonalnych wypożyczalni, istnieje znaczący rynek wynajmu prywatnego. Pożyczamy od znajomych i sąsiadów drobne narzedzia, książki czy filmy - mówi Ewa Knast z firmy Internet Masters, właściciela serwisu. Zdecydowalismy się uruchomić w serwisie grupy, aby dać internautom narzędzie do wypożyczania rzeczy od znajomych tanio, szybko i bezpiecznie.

Megarent.pl działa również wg zmienionych standardów bezpieczeństwa opartych na dwustopiowej weryfikacji konta użytkownika (znanej m. in. z finansowych serwisów social lending). Internauta potwierdzając podane przez siebie dane osobowe dokonuje przelewu z własnego rachunku bankowego (1 zł), po czym otrzymuje kod weryfikacyjny z Megarent.pl.

Wprowadzono także nowe zasady wystawiania produktów do wypożyczenia, umożliwiające wszystkim, zarówno użytkownikom prywatnym jak i firmowym, odpowiedną prezentację cen wynajmu. Długą listę wprowadzonych zmian kończą dodatkowe mechanizmy ułatwiające komunikację między wypożyczającymi internautami oraz branżowe newsy dotyczące sektora wynajmu.

Liczymy na to, że w czasie niechlubnego kryzysu, Megarent.pl stanie sie źródłem dodatkowego dochodu dla swoich użytkowników. Mamy również nadzieję, że Megarent.pl spopularyzuje w Polsce idee wypożyczania społecznosciowego, tak jak to zrobił Zilok.com w USA - deklaruje Łukasz Dróżdż, twórca serwisu Megarent.pl.

Dla zasypanych białym puchem czeka tymczasem m. in. pług do odśnieżania w cenie 12 zł za godzinę.