Megapanel marzec 2011 - serwisy tematyczne

 Megapanel marzec 2011 - serwisy tematyczne

Kategorie: Praca

W marcu kolejny spadek zanotował Pracuj.pl jednak pomimo wzrostu Gazety.pl udało mu się utrzymać pozycję lidera kategorii, z przewagą zaledwie 12 tysięcy RU. Sporo użytkowników zyskała też grupa praca.pl, która zyskała ich aż 200 000.

Kategorie: Publiczne

W kategorii publiczne jak co miesiąc sporo zmian. Choć na pozycji lidera utrzymał się pajacyk.pl to za jego plecami dużo się działo. Zus.pl sporo stracił i spadł na ósmą pozycję, natomiast na drugie miejsce wskoczyła grupa Mf.gov.pl, której przybyło prawie 200 tysięcy RU. Jeszcze więcej, bo ponad 300 tysięcy zyskała strona GUS-u, stat.gov.pl, która zamknęła podium.

Kategoria: Społeczności

Jedną z najbardziej ekscytujących kategorii są bez wątpienia społeczności. Od miesięcy obserwujemy pogoń Facebooka za Nk.pl, i wydaje się, że detronizacja Naszej-Klasy jest nieuchronna. W marcu portal założony przez Marka Zuckerberga zyskał kolejne 700 tysięcy RU, podczas gdy największy polski serwis społecznościowy stracił niecałe 25 tysięcy. Jeśli to tempo zostanie utrzymane, to Facebook zostanie nowym królem tej kategorii już w maju.