Megapanel, listopad 2009 - ranking najpopularniejszych serwisów

Nasza-Klasa odzyskuje część utraconych w październiku użytkowników, ale traci na liczbie odsłon oraz czasie, który internauci poświęcają na korzystanie z serwisu. Allegro prześciga Onet w liczbie odsłon, a w Facebooku (już ponad 3 mln real users!) co ciekawe spędzamy średnio 40 minut mniej niż miesiąc wcześniej - prezentujemy listopadowe wyniki badania Megapanel PBI/Gemius.

Megapanel, listopad 2009 - ranking najpopularniejszych serwisów
W rankingu najpopularniejszych grup witryn i witryn niezgrupowanych pod względem zasięgu nie ma większych przetasowań wśród liderów stawki.

Google pochwalić się może już ponad 93% zasięgiem, a portalem nr 1 wciąż pozostaje Onet, który w listopadzie dodatkowo przyciąga blisko 300 tys. nowych użytkowników. Nasza-Klasa.pl odzyskuje część internautów, którzy opuścili serwis w październiku i obecnie pochwalić się może blisko 65% zasięgiem. Z Top 20 wypada Axel Springer, a w jego miejscu, na 16. pozycji pojawia się Grupa Spilgames, której serwisy odwiedziło ponad 4,2 mln internautów. W zestawieniu, tak jak miesiąc wcześniej nie ma już Grupy Fotka.pl

ODSŁONY

O ponad 750 mln spada liczba odsłon generowanych przez naszoklasistów w najpopularniejszym polskim serwisie społecznościowym - mimo to Nasza-Klasa.pl wciąż jest niezagrożonym liderem zestawienia w tej kategorii. Listopad i zbliżająca się świąteczna gorączka zakupowa sprzyjały platformie Allegro, która pod względem liczby odsłon prześciga Onet i trafia na podium. Oczko wyżej pnie się Facebook, którego użytkownicy (w liczbie już 3 mln) wygenerowali ponad 470 mln odsłon. Mniej kliknięć w YouTube spowodowało spadek serwisu z 6. na 8. miejsce.

CZAS

O blisko godzinę krócej spędzają w Naszej-Klasie polscy internauci - w listopadzie było to średnio 7 godzin i 32 minuty. Co ciekawe, również mniej czasu poświęcamy na Facebooka. Więcej cennych minut kradną nam za to Demotywatory.pl (średnio 4 godz 31 minut miesięcznie).

RANKING DOMEN

Pierwsza trójka najpopularniejszych domen polskiego internetu odzwierciedla układ podstawowego zestawienia Top 20. Warto zwrócić uwagę, że w rankingu znalazły się domeny platform blogowych - Blogspot.com (Google) odwiedzany jest przez ponad 4,1 mln użytkowników, a Blox.pl (Gazeta.pl) przyciąga 4 mln real users.

RANKING KOMUNIKATORÓW