Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Marynarka Wojenna USA publikuje kolejne materiały w serwisie YouTube

Serwis YouTube staje się dla wielu instytucji coraz istotniejszym kanałem komunikacji ze społeczeństwem. Marynarka Wojenna USA opublikowała na łamach własnego kanału w YouTube filmy przedstawiające incydent między okrętem Impeccable i chińskimi jednostkami.

Znaczącą rolę w kształtowaniu opinii publicznej odgrywa serwis YouTube. Z potencjału witryny odwiedzonej w styczniu 2009 roku przez ponad 100 milionów Amerykanów zdaje sobie sprawę między innymi Marynarka Wojenna USA, która na łamach własnego kanału w YouTube opublikowała kolejne materiały. Tym razem do dyspozycji internautów oddano osiem filmów przedstawiających incydent, do którego doszło 8 marca bieżącego roku na Morzu Południowochińskim. Amerykański okręt pomocniczy USNS Impeccable, przeznaczony do pozyskiwania i przetwarzania oceanicznych danych akustycznych, był nękany przez pięć chińskich jednostek, które otoczyły go i zbliżyły się na odległość poniżej 10 metrów. Rząd amerykański zapewniał, że okręt wykonywał badania na wodach międzynarodowych i złożył u chińskich władz oficjalny protest. Chińczycy utrzymywali natomiast, że amerykańska jednostka prowadziła nielegalną działalność na wodach ich specjalnej strefy ekonomicznej.

Marynarka Wojenna USA publikuje kolejne materiały w serwisie YouTube

Jedna z chińskich jednostek nękających amerykański okręt USNS Impeccable

Warto przypomnieć, iż o przychylność opinii publicznej i mediów zabiegała za pośrednictwem serwisu YouTube również armia izraelska, która prowadziła operacje wojskowe w Strefie Gazy. Informowaliśmy o tym w artykule Armia izraelska walczy również w Internecie.