Marynarka Wojenna USA publikuje kolejne materiały w serwisie YouTube

Serwis YouTube staje się dla wielu instytucji coraz istotniejszym kanałem komunikacji ze społeczeństwem. Marynarka Wojenna USA opublikowała na łamach własnego kanału w YouTube filmy przedstawiające incydent między okrętem Impeccable i chińskimi jednostkami.

Znaczącą rolę w kształtowaniu opinii publicznej odgrywa serwis YouTube. Z potencjału witryny odwiedzonej w styczniu 2009 roku przez ponad 100 milionów Amerykanów zdaje sobie sprawę między innymi Marynarka Wojenna USA, która na łamach własnego kanału w YouTube opublikowała kolejne materiały. Tym razem do dyspozycji internautów oddano osiem filmów przedstawiających incydent, do którego doszło 8 marca bieżącego roku na Morzu Południowochińskim. Amerykański okręt pomocniczy USNS Impeccable, przeznaczony do pozyskiwania i przetwarzania oceanicznych danych akustycznych, był nękany przez pięć chińskich jednostek, które otoczyły go i zbliżyły się na odległość poniżej 10 metrów. Rząd amerykański zapewniał, że okręt wykonywał badania na wodach międzynarodowych i złożył u chińskich władz oficjalny protest. Chińczycy utrzymywali natomiast, że amerykańska jednostka prowadziła nielegalną działalność na wodach ich specjalnej strefy ekonomicznej.

Marynarka Wojenna USA publikuje kolejne materiały w serwisie YouTube

Jedna z chińskich jednostek nękających amerykański okręt USNS Impeccable

Warto przypomnieć, iż o przychylność opinii publicznej i mediów zabiegała za pośrednictwem serwisu YouTube również armia izraelska, która prowadziła operacje wojskowe w Strefie Gazy. Informowaliśmy o tym w artykule Armia izraelska walczy również w Internecie.