Marcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Sport

Serwis sport.pl należący do Gazeta.pl wystartował w połowie marca, to chyba za wcześnie, by mógł on wpłynąć na pozycję serwisów sportowych należących do Agory. W marcu, podobnie jak w lutym, znajdowały się one na czwartym miejscu.

Nowością jest witryna championsplanet.pl, która trafiła na 13 pozycję - to serwis Ligi Mistrzów sponsorowany przez Heinekena.

Marcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Styl Życia

Tak samo jak w poprzednim miesiącu wygląda pierwsza piątka witryn i w całości należy do portali. Duży spadek zanotowała Platforma Kobieta.pl - z 8 na 14 miejsce, ze stratą ponad 0,5 pkt proc. zasięgu.

Marcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Turystyka

Coraz większą popularnością cieszy się serwis Google Maps, który w stosunku do lutego zyskał 0,86 pkt procentowego i awansował z 10 na 8 pozycję. Od niedwana w mapach Google'a dział wyszukiwanie adresów na terenie Polski. Szyki może pomieszać mu Zumi.pl - serwis z mapami Onetu, które pojawił się w kwietniu bieżącego roku. Kolejna witryna z mapami - map24.com - spadła na 10 pozycję i straciła 0,55 pkt procentowego. Na 11 pozycji pojawił się tur.info - serwis informacyjny branży turystycznej.

Marcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Nowe Technologie

Bez zmian w pierwszej szóstce. Na siódme miejsce trafił serwis torrenty.org, zawierający odnośniki do plików popularnej sieci peer 2 peer.

Marcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Praca

Na pierwszej miejsce powrócił serwis Pracuj.pl, który ma ponad 2 pkt. proc. zasięgu przewagi nad Gazetą. Przedstawiciele pionu internet Agory nie ukrywają jednak, że jest to dla nich jedna z kluczowych kategorii, niedawno firma uruchomiła nowy serwis z ofertami rekrutacyjnymi dla branży finansowej - jobspot.pl. Z kolei z piątego na dziesiąte miejsce spadły serwisy rekrutacyjne Onet.pl.

Marcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Społeczności

Bardzo duży wzrost odnotowały serwisy społecznościowe Gadu-Gadu - z 4,60% zasięgu w lutym, do 10,80% zasięgu w marcu, oznacza to skok z 13 na 6 pozycję. W ciągu miesiąca odświezony serwis społecznościowy, nazwany Moja Generacja, zyskał aż 886 tys. użytkowników (real users).

Nowością jest witryna odpowiedz.pl, która opiera się na podobnym pomyśle co serwisy pytamy.pl czy zadajpytanie.pl. Jednak to odpowiedz.pl znalazła się najwyżej w tej kategorii - na 12 miejscu z 4,06% zasięgu.

Marcowy ranking serwisów tematycznych

Patrz także:

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach