Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze wyniki najpopularniejszych witryn w Polsce według badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2007 r. Nowością w tym miesiącu jest pojawienie się na 19 miejscu Grupy Fotka - czyli serwisów, fotka.pl oraz swistak.pl, które miały 2 mln 774 tys. użytkowników (real users) i 1 mld 108 mln odsłon.

Wyniki zwykle ukazują się 20 dnia miesiąca, tym razem są później. Dlaczego? Jak poinformowała nas Marta Krysiak z Gemiusa "wyniki zostały opóźnione z przyczyn technicznych".

W rankingu ze względu na zasięg nastąpiły drobne przetasowania w pierwszej dziesiątce w stosunku do lutego. Gazeta.pl spadła na dziewiątą pozycję, a na ósmym miejscu znalazł się Microsoft. Najpopularniejszą witrynę pozostaje Google, które dociera już do 79,24% internautów (2,95 pkt. proc. więcej niż w lutym), drugi Onet.pl miał zasięg na poziomie 70,43% - o 0,42 pkt. procentowego więcej niż w lutym. Na 17 miejscu pojawiła się witryna home.pl - jednej z najpopularniejszcyh firm hostingowych w Polsce.

Pod względem liczby odsłon, zdecydowanym liderem jest Allegro.pl, które ma ich ponad 3 mld. Z 10 na 8 miejsce awansowała gra online travian3.pl, której witryna miała w marcu 648 mln odsłon.

Google powróciło na pierwsze miejsce rankingu ze względu na czas. Ciekawie przedstawia się druga 10 - z 15 na 11 miejsce awansował Travian3.pl. Zastanawiające, że na 16 miejscu pojawił się serwis bearshare.com, który jest witryną umożliwiającą pobranie aplikacji klienckiej sieci bezpośredniej wymiany plików. Na 18 miejscu znalazła się witryna plemiona.pl - kolejna gra online, w którą można grać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu komunikatorów pierwsza trójka bez zmian. Gadu-Gadu nadal na bardzo silnej pozycji, w stosunku do poprzedniego miesiąca nie umocniła się pozycja Skype'a.

Patrz także:

Lutowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce