Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze wyniki najpopularniejszych witryn w Polsce według badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2007 r. Nowością w tym miesiącu jest pojawienie się na 19 miejscu Grupy Fotka - czyli serwisów, fotka.pl oraz swistak.pl, które miały 2 mln 774 tys. użytkowników (real users) i 1 mld 108 mln odsłon.

Wyniki zwykle ukazują się 20 dnia miesiąca, tym razem są później. Dlaczego? Jak poinformowała nas Marta Krysiak z Gemiusa "wyniki zostały opóźnione z przyczyn technicznych".

W rankingu ze względu na zasięg nastąpiły drobne przetasowania w pierwszej dziesiątce w stosunku do lutego. Gazeta.pl spadła na dziewiątą pozycję, a na ósmym miejscu znalazł się Microsoft. Najpopularniejszą witrynę pozostaje Google, które dociera już do 79,24% internautów (2,95 pkt. proc. więcej niż w lutym), drugi Onet.pl miał zasięg na poziomie 70,43% - o 0,42 pkt. procentowego więcej niż w lutym. Na 17 miejscu pojawiła się witryna home.pl - jednej z najpopularniejszcyh firm hostingowych w Polsce.

Pod względem liczby odsłon, zdecydowanym liderem jest Allegro.pl, które ma ich ponad 3 mld. Z 10 na 8 miejsce awansowała gra online travian3.pl, której witryna miała w marcu 648 mln odsłon.

Google powróciło na pierwsze miejsce rankingu ze względu na czas. Ciekawie przedstawia się druga 10 - z 15 na 11 miejsce awansował Travian3.pl. Zastanawiające, że na 16 miejscu pojawił się serwis bearshare.com, który jest witryną umożliwiającą pobranie aplikacji klienckiej sieci bezpośredniej wymiany plików. Na 18 miejscu znalazła się witryna plemiona.pl - kolejna gra online, w którą można grać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu komunikatorów pierwsza trójka bez zmian. Gadu-Gadu nadal na bardzo silnej pozycji, w stosunku do poprzedniego miesiąca nie umocniła się pozycja Skype'a.

Patrz także:

Lutowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce