Mała lokalizacja

Compaq nawiązał współpracę z czeską firmą, dzięki czemu iPAQ Pocket PC zostanie wyposażony w polską lokalizację językową.

Od poniedziałku każdy nabywca modelu iPAQ Pocket PC otrzyma kupon, uprawniający do otrzymania bezpłatnej płyty z lokalizacją językową InterWrite. Jest to efektem nawiązania współpracy przez Compaqa z czeską firmą Sunnysoft. Oprogramowanie to zapewnia m.in. pisanie polskich i wschodnioeuropejskich znaków na klawiaturze wirtualnej lub za pomocą funkcji rozpoznawania pisma odręcznego. Daje też dostęp do polskich ustawień regionalnych, umożliwiające poprawne wyświetlanie formatu daty i czasu, waluty, liczb itp. InterWrite wspiera też prawidłowe wyświetlenie znaków diakrytycznych w AvantGo i na stronach WWW.

Ponadto na dysku CD znajdują się programy demonstracyjne innych aplikacji na iPAQ Pocket PC. Wśród nich GSM Manager, czyli aplikacja pozwalająca w prosty i przejrzysty sposób zarządzać kontaktami zapisanymi na karcie SIM oraz w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego. Drugą ważną cechą aplikacji jest zarządzanie przychodzącymi i wychodzącymi wiadomościami SMS. Ciekawym rozwiązaniem, którego podstawowym zadaniem jest wymiana danych pomiędzy pracownikiem znajdującym się w terenie a systemem informacyjnym przedsiębiorstwa, jest Mobile Client. Program składa się z klienta Sunnysoft Mobile Client dla Windows CE i serwera komunikacyjnego Sunnysoft Mobile Server. Mobile Client może zawierać następujące moduły: karty produktów i klientów, wizyty, planowanie wizyt, marketing, cenniki, magazyn, raporty, import/eksport danych.