MSN wystartuje w Polsce?

Pogłoski na rynku sugerują, że do wejścia do Polski szykuje się amerykański MSN, internetowy oddział Microsoftu. Tymczasem, jak poinformowali nas przedstawiciele korporacji, to jeszcze dość odległe plany.

Od kilku dni docierały do nas informacje jakoby miała w naszym kraju pojawić się polska wersja popularnego w Stanach Zjednoczonych portalu MSN. Postanowiliśmy o szczegóły zapytać przedstawicieli internetowego oddziału Microsoftu. "MSN funkcjonuje obecnie na 39 rynkach na całym świecie w 19 wersjach językowych" - poinformował nas rzecznik amerykańskiego portalu - "Wciąż analizujemy naszą strategię pod kątem zaistnienia na nowych dla nas rynkach. Na tym etapie analiz nie mogę powiedzieć, abyśmy byli gotowi na wejście do Polski."

MSN nie wyklucza jednak takiej możliwości. Nie będzie to jednak plan, który zrealizowany zostanie w najbliższym czasie.

MSN nie jest pierwszym z amerykańskich gigantów, którzy rozważają wejście na polski rynek. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o podobnych zamiarach Yahoo! (więcej na ten temat tutaj ). Yahoo! informowało również, że zamierza pod koniec roku uruchomić serwisy pocztowe w krajach Środkowo-Wschodniej Europy, w tym w Polsce (więcej tutaj ).