MSN w telefonie

Operator telefonii komórkowej Vodafone Group PLC udostępni ponad 13 milionom swoich brytyjskich abonentów usługi komunikacyjne giganta z Redmond - MSN Hotmail oraz MSN Messenger.

Funkcjonowanie mobilnych komunikatorów oparte będzie na technologii SMS. Umożliwi to użytkownikom telefonów w sieci Vodafone wysyłanie i odbieranie "hotmailowych" e-maili oraz rozmowy z innymi użytkownikami, także stacjonarnymi, programu MSN Messenger.

Ciekawostką jest, że usługa nie będzie obciążona dodatkową opłatą, a użytkownicy będą ponosić jedynie koszty takie same jak w przypadku klasycznego SMS-a – około 0,10 GBP. Wpływy z tego tytułu będą dzielone pomiędzy Microsoft i Vodafone.

Do tej pory już dwudziestu dwóch operatorów mobilnych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie zdecydowało się na udostępnienie swoim abonentom, komunikatorów Microsoftu.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że popularny internetowy komunikator ICQ udostępniony zostanie użytkownikom telefonii I-mode w Holandii, a wkrótce potem także w Niemczech: http://www.internetstandard.pl/news/51159/ICQ.w.telefonie.html