MPAA: podwójne uderzenie

Przedstawiciele Motion Picture Association of America poinformowali o złożeniu drugiej puli pozwów przeciwko internautom wymieniającym się filmami w sieciach bezpośredniej wymiany plików. Dodatkowo MPAA udostępniło darmowe narzędzie, do skanowania twardego dysku komputera w poszukiwaniu plików wideo, muzyki oraz zainstalowanych programów P2P.

Przedstawiciele stowarzyszenia odmówili tym razem podania informacji o dokładnej liczbie pozwanych podkreślając jedynie, iż chodzi o internautów zamieszkujących na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak zapowiedział Dan Glickman, Chief Executive Officer w MPAA, stowarzyszenie wykorzysta wszelkie dostępne środki, aby chronić własność intelektualną wytwórni filmowych. Pozwy są właśnie jedną z takich opcji.

Parent File Scan - program do wykrywania plików audio, wideo oraz zainstalowanych klientów P2P

Parent File Scan - program do wykrywania plików audio, wideo oraz zainstalowanych klientów P2P

Przy okazji zostało również udostępnione darmowe narzędzie o nazwie Parent File Scan, którego zadaniem jest wyszukiwanie na dysku twardym komputera plików audio, wideo oraz zainstalowanych aplikacji P2P. Aplikacja została napisana przez duńską firmę DtecNet Software.

Poza skanowaniem dysku w poszukiwaniu muzyki filmów i klientów P2P, Parent File Scan pozwala na usunięcie programów służących do bezpośredniej wymiany plików. Program nie odróżnia legalnie nabytych plików od wersji pirackich - podaje jedynie ich zbiorczą listę. Co ważniejsze, jak podkreślają przedstawiciele MPAA, żadne informacje o wyniku skanowania nie są przekazywane na zewnątrz. Program nie jest w stanie monitorować ani blokować działania klientów P2P.

Więcej informacji: Motion Picture Association of America