MCI zainwestuje od 40 do 100 mln zł

W latach 2006-2007 MCI zamierza zrealizować od 6 do 12 projektów i przeznaczyć na nowe inwestycje oraz dofinansowanie portfela od 40 do 100 mln zł. Zarząd funduszu MCI Management SA poinformował też o powołaniu dwóch nowych prokurentów.

Nowi prokurenci to Ondrej Bartos, pełniący dotychczas funkcję dyrektora inwestycyjnego na rynku czeskim i słowackim oraz Maciej Kowalczyk, który objął również stanowisko dyrektora inwestycyjnego funduszu.

Maciej Kowalczyk rozpoczął karierę w dziale Corporate Finance KPMG. Następnie pracował w latach 2001-2002 jako analityk inwestycyjny w MCI.W tym okresie odpowiadał m.in. za realizację w 2002 roku nowej inwestycji w spółkę One-2-One. Według wstępnych szacunków inwestycja funduszu w projekt One-2-One powinna skutkować osiągnięciem dla MCI zwrotu zysku na rekordowym poziomie w dotychczasowej historii inwestycji funduszu. Maciej Kowalczyk, jako dyrektor inwestycyjny będzie odpowiedzialny za inwestycje mid-ticket (od 0,5 mln do 1,5 mln EUR) w obszarze software, ecommerce, internet web2.0, mobile i wireless.

Ondrej Bartos będzie odpowiedzialny za inwestycje small/mid-ticket (do 1,5 mln EUR) na rynku Czech i Słowacji. Od 1998 roku interesuje się funduszami Venture Capital jako narzędziem finansowania rozwijających się spółek. Od 1999 buduje First Tuesday Czech Republic, jako platformę networking'u dla spółek w fazie start-up oraz inwestorów private equity, ponadto był także pośrednikiem pomiędzy spółkami poszukującymi funduszy i VC w Czechach.

To on nadzorował inwestycję w czeską spółkę, o jakiej pisaliśmy wczoraj, czyli Retail Info, zajmującą się agregacją informacji o promocjach w dużych sieciach super i hipermarketów.

- Fundusz w dalszym ciągu będzie prowadził aktywną politykę personalną dążąc do pozyskiwania, utrzymania i rozwoju najlepszych talentów branży venture capital/private equity na rynku - powiedział Tomasz Czechowicz Partner Zarządzający.

Obecnie w skład zespołu inwestycyjnego MCI wchodzi dwóch partnerów oraz sześciu dyrektorów inwestycyjnych.

MCI Management w okresie 1999-2005 dokonał 22 inwestycji. Na dzień 1 kwietnia 2006 holding posiadał 15 spółek portfelowych.

W latach 2006 - 2007 MCI zamierza zrealizować od 6 do 12 projektów i przeznaczyć na nowe inwestycje oraz dofinansowanie portfela od 40 do 100 mln zł.

Więcej: MCI szuka dobrych pomysłów