MCI inwestuje w internetową sprzedaż leków

Fundusz zamierza zainwestować 2,5 mln zł w udziały spółki Mito, operatora witryny sprzedającej leki bez recepty - DomZdrowia.pl. MCI otwiera także biuro w Bukareszcie

W pierwszej rundzie MCI obejmie 4567 nowych udziałów spółki za kwotę 515 tys. zł, które stanowić będą 25,56 proc. kapitału zakładowego Mito.

"Umowa inwestycyjna daje prawo MCI Management do przeprowadzenia częściowego wykupu pozostałych udziałowców Mito po roku 2007. Po wykonaniu prawa częściowego wykupu udział MCI w Spółce winien wynosić powyżej 50%. Wartość wykupu będzie skorelowana z bieżącymi wynikami spółki" - zapowiada komunikat funduszu.

Mito zmieni wkrótce nazwę DomZdrowia.pl koncentrując się na prowadzeniu apteki e-commerce B2C. Celem spółki jest "kontynuacja dynamicznego wzrostu obrotów i utrzymanie pozycji zdecydowanego lidera branży zamówień leków bez recepty za pomocą internetu w Polsce".

"Na podstawie obserwacji rozwoju rynków e-commerce w Europie i USA, kanał internetowy może osiągnąć w perspektywie kolejnych 5 lat co najmniej 5-proc. udział w całym rynku leków bez recepty" - napisał zarząd MCI w komunikacie.

Fundusz zgodnie z przyjęta strategią zwiększania inwestycji w obszarze handlu elektronicznego, szczególnie w segmencie produktów konsumenckich. W portfelu MCI od niedawna znajduje się sklep ze sprzętem RTV/AGD - Hoopla.pl.

Rumuński przyczółek

MCI kontynuuje także ekspansję zagraniczną. Rozpoczyna działalność w Rumunii, otwierając biuro w Bukareszcie. - Wybraliśmy Rumunię jako drugi kraj na drodze międzynarodowej ekspansji MCI ze względu na dobre perspektywy rozwoju tamtejszego rynku, gospodarki, a w szczególności rumuńskiego sektora technologii - powiedział Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management.

Na tamtejszym rynku jego interesy będzie reprezentować spółka Consito. Jej zadaniem będzie poszukiwanie "obiecujących' rumuńskich spółek technologicznych. - Zamierzamy zainwestować w dobrze zarządzane firmy działające w obszarze internetu oraz technologii mobilnych, które są liderami na rynku rumuńskim - zapowiada Michael Scherrer, dyrektor zarządzający Consito.

Do 2010 roku MCI planuje zainwestować od 30 to 50 mln euro w regionie Europy Środkowo Wschodniej w przedsięwzięcia w obszarze nowych technologii. Pierwsze zagraniczne biuro MCI zostało otwarte w Pradze ponad rok temu.