MCI Management rozpoczyna inwestycje w Czechach i Słowacji

Fundusz MCI Management otworzył swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo w Pradze. Za pośrednictwem nowego biura spółka zamierza skupić się na inwestycjach w przedsiębiorstwa czeskie i słowackie należące do branży internetowej i mobilnej.

MCI zamierza w pierwszej kolejności dokonać analizy czeskich i słowackich przedsiębiorstw, które szukają wsparcia ze strony venture capital, a następnie zająć się wsparciem procesów ekspansji spółek portfelowych MCI na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Fundusz oczekuje, że w latach 2004-2006 zostaną zrealizowane co najmniej 3 nowe inwestycje związane z rynkiem czeskim i słowackim.

MCI zamierza inwestować przede wszystkim w przedsiębiorstwa z branż informatycznej, internetowej i mobilnej, mające w strategii rozwoju ekspansję regionalną. "Inwestowanie w budowę podmiotów działających regionalnie i osiągających odpowiednią skalę znacznie ułatwia funduszowi późniejsze wyjście do inwestorów strategicznych poprzez ofertę publiczną akcji (IPO)" - czytamy w oficjalnym komunikacie -"Dla IPO podmiotów regionalnych doskonale nadaje się Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, która należy do największych i najbardziej płynnych w regionie."

Działalność przedstawicielstwa w Pradze będzie finansowana w ramach bieżącego budżetu funduszu i nie wpłynie na wyniki w roku 2004.

"MCI po 5 latach działalności na rynku polskim osiągnęło i ustabilizowało pozycje w zakresie Technology Venture Capital" - skomentował Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI - "Obecnie uznaliśmy, iż fundusz dojrzał do ekspansji w Europie Centralnej. Chcemy w perspektywie kilku lat aktywnie inwestować w Polsce, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Otwarcie przedstawicielstwa w Pradze jest elementem tej strategii. Liczymy , iż do końca 2005 roku zrealizujemy 3 nowe inwestycje na rynku Czech i Słowacji."