MCI Management liczy na 5,56 mln zł zysku na koniec 2005 r.

Zarząd grupy MCI Management poinformował o prognozie wyników finansowych na koniec bieżącego i przyszłego roku. Fundusz, który w swoim portfelu ma 14 spółek, zamierza w 2006 roku uzyskać 8,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Spółka zaznacza, że podstawą prognozy na 2005 rok są wyniki z trzech kwartałów oraz szacowane zyski na czwarty kwartał br., przy założeniu nie zmienionej ilości konsolidowanych spółek. Wycena aktywów na koniec 2005 roku zawiera wycenę dwóch nowych inwestycji, nad którymi prace są mocno zaawansowane i ich finalizacja nastąpi przed końcem roku.

Zgodnie z prognozą MCI Management zamierza osiągnąć 5,56 mln zł zysku do końca br. i 8,34 mln zł na zakończenie 2006 roku.

Do końca III kwartału br. MCI chce wyjść z inwestycji w spółki CK Adax i Process4E. W tym roku fundusz zainwestował już w trzy nowe przedsięwzięcia: Clix, Comtica i Hoopla. Portfel inwestycyjny funduszu składa się z 14 spółek, do końca roku powiększy się o kolejne dwie inwestycje.

Fundusz planuje dalszą ekspansję. Oprócz umacniania swojej obecności w Czechach i Słowacji zamierza zwiększyć obecność w Rumunii.