Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Luka w Windows XP umożliwia jego zdalne zawieszanie

"Niebieski ekran śmierci" - to określenie zna chyba każdy, kto choć trochę korzystał z systemów rodziny Windows. Okazało się, że najnowsza, jeszcze nienaprawiona, luka w Windows XP umożliwia zdalny atak na nasz komputer. W efekcie system przestaje odpowiadać, a naszym oczom ukazuje się "blue screen of death".

Wszystko to za sprawą błędu w usłudze Windows Remote Desktop, dzięki której użytkownik może zdalnie zalogować się do swojego systemu. Luka umożliwia atak typu DoS (Denial-of-Service) na system i choć nie pozwala na przejęcie kontroli nad komputerem, to powoduje "tylko" jego zawieszenie się.

Jak donosi strona internetowa Security Protocols, Microsoft został poinformowany o błędzie już na początku maja, lecz "łatkę" naprawiającą ten problem planuje opublikować, razem z resztą poprawek, dopiero w sierpniu.

Na dzień dzisiejszy w pełni zaktualizowany Windows XP z Service Pack'iem 2 i włączonym firewallem nie jest odporny na atak. Zdaniem Microsoftu zagrożone są jedynie komputery, na których włączona jest usługa Windows Remote Desktop.

Internetowy serwis "Secunia", poświęcony błędom w oprogramowaniu, sklasyfikował tę "dziurę" jako "średnio krytyczną".

Więcej informacji: Secunia