Lst Capital inwestuje w SFD

Spółka SFD, właściciel serwisów SFD.pl i Insomnia.pl oraz sprzedawca suplementów diety w jednym, została dofinansowana przez LST Capital S.A.

LST Capital to ten sam fundusz, który niedawno zainwestował w Podbij.pl. Nie wiadomo, czy wzorem Podbij.pl, także przed SFD zostanie postawiony cel debiutu na NewConnect.

Z tego co się dowiedziałem, "na razie nie ma takiej decyzji".

Póki co jedyną poszlaką mogącą wskazywać na scenariusz giełdowy jest zmiana formy prawnej SFD, która od teraz jest spółka akcyjną.

Lst Capital wszedł w posiadanie 5,41 % udziału w kapitale oraz 3,67 % udziału w głosach na walnym zgromadzeniu SFD. Docelowo Lst Capital może posiadać nawet do 12,5 % udziału w kapitale zakładowym SFD S.A.

-"Spółka SFD S.A. stanowi kontynuację działalności firmy Kulturystyka.pl zajmującej się od końca lat 90 dystrybucją suplementów diety. Obecnie prowadzi czołowy na polskim rynku sklep internetowy oferujący odżywki i suplementy diety, który w ofercie ma ponad 3.000 produktów od blisko

70 wyselekcjonowanych producentów z całego świata; jej miesięczne obroty sięgają 1,5 mln PLN - tłumaczy Władysław Sędzielski, Wiceprezes Zarządu LST CAPITAL S.A. - Działalność spółki obejmuje również bardzo szeroki zakres usług internetowych z zakresu tematyki sportowej, są to m.in. fora dyskusyjne, serwisy zawierające materiały video czy płatne serwisy usługowe. Dzięki takiej strukturze SFD S.A. jest w stanie nie tylko generować zyski na działalności usługowej, ale także bardzo aktywnie pozyskiwać reklamodawców, obecnie miesięczny przychód z tytułu samej sprzedaży usług reklamowych sięga 100 tys. zł."

SFD S.A. jest już kolejną inwestycją LST CAPITAL S.A. w spółki z sektora e-commerce. W tym roku LST CAPITAL S.A. nabył już udziały w takich spółkach jak e-petrol, Locitech oraz Podbij.pl.

-"Ukierunkowujemy się na inwestycje w podmioty, które oferują zdywersyfikowany zakres usług. Jest to ważne zarówno z punktu widzenia stabilności przychodów, jak i z uwagi na potencjał rozwoju. Ponadto w przyszłości pozwoli to na osiąganie efektów synergii, których obecnie nawet jeszcze nie dostrzegamy, a które będą wynikały z nowych potrzeb coraz bardziej wymagających użytkowników sieci." - tłumaczy Władysław Sędzielski, Wiceprezes Zarządu LST CAPITAL S.A.

SFD S.A. zajmuje się hurtową i internetową sprzedażą suplementów diety. Aktualnie posiada w sprzedaży ponad 3.000 produktów, blisko 70 wyselekcjonowanych producentów z całego świata.

Od 2008 roku SFD współpracuje również z odbiorcami hurtowymi i zaopatruje około 100 odbiorców hurtowych. jest właścicielem domen i serwisów internetowych o tematyce sportowej:

1. www.sfd.pl - największe w Polsce Sportowe Forum Dyskusyjne poświęcone tematyce sportowej.

2. www.fight24.pl - serwis poświęcony sztukom walki, głównie MMA, UFC, BJJ i K1. Serwis partnerski portalu www.sport.pl (Agora S.A.)

3. www.tv.sfd.pl - serwis zawierający materiały video, foto użytkowników oraz produkcje telewizyjne zrealizowane na zlecenie SFD przy współpracy z lookr.tv.

4. www.plany.sfd.pl - serwis usługowy za pomocą którego użytkownicy mogą zamówić indywidualnie dobrane plany treningowe oraz żywieniowe wraz z suplementacją.

5. www.insomnia.pl - Jedno z największych for społecznościowych w Polsce.

SFD znane jest także dzięki umowie podpisanej z Agorą.