Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Lovegate - znów atakuje

W Sieci pojawiła się kolejna wersja robaka Lovegate, tym razem znacznie groźniejsza od większości swoich poprzedników - alarmuje firma McAfee. Nowy robak, [email protected], rozpowszechnia się na trzy sposoby - za pośrednictwem poczty elektronicznej, w Sieci lokalnej oraz poprzez błąd w usłudze RPC (ten sam, który wykorzystywał osławiony Blaster).

Na atak robaka podatne są systemy z rodziny Windows. Po zainfekowaniu komputera, [email protected] instaluje w nim tzw. backdoora - czyli program, umożliwiający nieautoryzowanym użytkownikom uzyskanie dostępu do komputera. Później zaczyna rozsyłać swoje kopie na wszystkie znalezione na dysku adresy e-mail - "insekt" wykorzystuje do tego własny mechanizm SMTP.

Według przedstawicieli McAfee, jest to jeden z najskuteczniejszych robaków z tej "rodziny" - jak do tej pory najnowsza mutacja zdołała zainfekować kilkadziesiąt tysięcy komputerów na całym świecie.

Większość producentów oprogramowania antywirusowego udostępniło już uaktualnienia, umożliwiające ich program antywirusowym wykrywanie i usuwanie [email protected]