Lokalizator Gadu-Gadu?

Już wkrótce należący do GG Network serwis społecznościowy Bliziutko.pl zostanie zintegrowany z należącym również do spółki komunikatorem Gadu-Gadu. Wynikiem połączenia obu produktów, będzie możliwość sprawdzenia, w którym miejscu przebywa nasz rozmówca z komunikatora GG.

Serwis Bliziutko.pl umożliwia kontaktowanie się osób, które na co dzień mieszkają, pracują i uczą się po sąsiedzku. Serwis pokazuje miejsce zamieszkania konkretnej osoby, jej imię i nazwisko czy też umożliwia pisanie wspólnego bloga przez np. osoby mieszkające w tym samym bloku.

GG Network przejęło Bliziutko.pl w pierwszy półroczu 2008 r. (w tym samym okresie kupiono także Trees.pl) - Bliziutko.pl nabyliśmy jakiś czas temu, ale przez ten czas kompletnie napisaliśmy go od nowa i zmieniliśmy, zainwestowaliśmy sporo czasu i pieniędzy - teraz rusza w nowym kształcie, z nowymi funkcjami - mówi Jarek Rybus, pełnomocnik zarządu GG Network - Tak więc Blizuitko.pl powraca ze zwielokrotnioną

Lokalizator Gadu-Gadu?
siłą i ze znaczną integracją z komunikatorem. Np. w katalogu publicznym GG będzie można dowiedzieć się nie tylko o numerze GG znajomego, ale również dowiedzieć się gdzie znajomy się znajduje. Wcześniej, dla prywatności, znajomy będzie musiał wyrazić zgodę na podawanie takich informacji - będą to informacje deklaratywne.

Podobną usługę, o nazwie Latitude, wprowadził ostatnio koncern Google (kierując ją na urządzenia mobilne). Jak mówi nam jednak Jarek Rybus, kiedy mówiło się, że Google wprowadzi swoją usługę, polska firma już kończyła testy.