Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Listopadowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowszą listę najpopularniejszych polskich witryn ze względu na zasięg, liczbę odsłon oraz czas spędzony przez użytkowników na witrynie. Kolejny miesiąc z rzędu zamieszczamy również ranking najpopularniejszych polskich komunikatorów. Dane pochodzą z listopada 2006 r. i są najnowszymi dostępnymi wynikami badania Gemius PBI/Megapanel. Największą niespodzianką tego zestawienia jest awans witryny YouTube na dziesiąte miejsce pod względem zasięgu.

Serwisu YouTube miał w listopadzie 3,8 mln użytkowników (real users) i 29,34% zasięgu i awansował do pierwszej dziesiątki. Co prawda w YouTube raczej ogląda się niż czyta, ale to i tak rekordowo wysoka pozycja serwisu, który nie posiada wersji polskojęzycznej. Wysoko awansowała także witryna platformy aukcyjnej eBay. Nieobecna w październikowej fali badania, w listopadzie znalazła się na 18 pozycji,z 2,3 mln użytkowników (real users) i 17,38% zasięgu. Z pierwszej dwudziestki zniknął serwis osemka.pl.

Pod względem liczby odsłon nie nastąpiły zmiany w pierwszej szóstce witryn. Dalej nastąpiły przetasowania, lecz nie pojawiły się nowe witryny od poprzedniego miesiąca. Liderem pod względem liczby odsłon pozostaje Allegro.pl.

Google w stosunku do października zwiększyło średni czas na użytkownika o 12 min, natomiast Onet.pl o 22 min. Także inne witryny z pierwszej dziesiątki zanotowały dłuższy średni czas na użytkownika, wyjątkami są fotka.pl i Neostrada World.

Listopadowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Gadu-Gadu nadal niekwestionowanym liderem, jednak w stosunku do października zyskał zaledwie 15 tysięcy użytkowników (real users). W tym samym czasie Skype uzyskał prawie 290 tys. użytkowników (real users).

Informacja od firmy Gemius

Portal Onet.pl jest objęty audytem site-centric z wyjątkiem serwisu "Praca", który odwiedza 3,5 % użytkowników portalu. Liczba odsłon dokonywanych na serwisie praca stanowi 0,4 % wszystkich odsłon dokonanych na portalu Onet.pl. Zasięg dla serwisu praca wynosi 2,6 %.

Patrz także:

Październikowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce