Listopadowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowszą listę najpopularniejszych polskich witryn ze względu na zasięg, liczbę odsłon oraz czas spędzony przez użytkowników na witrynie. Kolejny miesiąc z rzędu zamieszczamy również ranking najpopularniejszych polskich komunikatorów. Dane pochodzą z listopada 2006 r. i są najnowszymi dostępnymi wynikami badania Gemius PBI/Megapanel. Największą niespodzianką tego zestawienia jest awans witryny YouTube na dziesiąte miejsce pod względem zasięgu.

Serwisu YouTube miał w listopadzie 3,8 mln użytkowników (real users) i 29,34% zasięgu i awansował do pierwszej dziesiątki. Co prawda w YouTube raczej ogląda się niż czyta, ale to i tak rekordowo wysoka pozycja serwisu, który nie posiada wersji polskojęzycznej. Wysoko awansowała także witryna platformy aukcyjnej eBay. Nieobecna w październikowej fali badania, w listopadzie znalazła się na 18 pozycji,z 2,3 mln użytkowników (real users) i 17,38% zasięgu. Z pierwszej dwudziestki zniknął serwis osemka.pl.

Pod względem liczby odsłon nie nastąpiły zmiany w pierwszej szóstce witryn. Dalej nastąpiły przetasowania, lecz nie pojawiły się nowe witryny od poprzedniego miesiąca. Liderem pod względem liczby odsłon pozostaje Allegro.pl.

Google w stosunku do października zwiększyło średni czas na użytkownika o 12 min, natomiast Onet.pl o 22 min. Także inne witryny z pierwszej dziesiątki zanotowały dłuższy średni czas na użytkownika, wyjątkami są fotka.pl i Neostrada World.

Listopadowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Gadu-Gadu nadal niekwestionowanym liderem, jednak w stosunku do października zyskał zaledwie 15 tysięcy użytkowników (real users). W tym samym czasie Skype uzyskał prawie 290 tys. użytkowników (real users).

Informacja od firmy Gemius

Portal Onet.pl jest objęty audytem site-centric z wyjątkiem serwisu "Praca", który odwiedza 3,5 % użytkowników portalu. Liczba odsłon dokonywanych na serwisie praca stanowi 0,4 % wszystkich odsłon dokonanych na portalu Onet.pl. Zasięg dla serwisu praca wynosi 2,6 %.

Patrz także:

Październikowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce