Link4 wprowadza internetowy kanał dystrybucji ubezpieczeń

Link4 wprowadziło ubezpieczenia komunikacyjne przez internet. Dostępna na stronie firmy platforma internetowa umożliwia zawarcie ubezpieczenia i zakup polisy OC, OC i AC oraz NNW. Dokumenty dotrą zwykłą pocztą w ciągu trzech dni.

Procedura zawierania ubezpieczenia online zajmuje około 10 minut. W internecie można złożyć wniosek oraz zawrzeć umowę na wybrany zakres ochrony ubezpieczeniowej. Składka jest wyliczana automatycznie dla każdego kierowcy i samochodu. Oczywiście ubezpieczenie można zawrzeć o dowolnej porze dnia czy nocy.

W trakcie wypełniania formularza służącego do wyliczenia składki, klient w każdej chwili może skorzystać z dodatkowych wyjaśnień do pytań zadanych w formularzu. Może też zamówić rozmowę telefoniczną z konsultantem Link4.

Na każdym etapie wypełniania formularza można go zapisać, tworząc swój profil użytkownika i zakończyć przygotowanie wniosku w dogodnym dla siebie momencie.

Po zaakceptowaniu oferty, polisa wraz z dokumentami ubezpieczeniowymi jest dostarczana pocztą w ciągu 3 dni roboczych. Likwidacja szkód rozpoczyna się w chwili telefonicznego zgłoszenia zdarzenia w Centrum Likwidacji Szkód Link4.

Platforma sprzedaży ubezpieczeń Link4 wykorzystuje zabezpieczenia stosowane m.in. w bankowości internetowej.