Licytuj przez SMS

Allegro.pl udostępnia serwis SMS informujący użytkownika o postępach w jego aukcji. Użytkownik będzie mógł także licytować poprzez wiadomość wysłaną z telefonu komórkowego.

W serwisie umieszczono bramki SMS do wszystkich trzech operatorów GSM dostępnych w Polsce. Poprzez SMS-y będą dostarczane informacje o wygraniu aukcji w której brał udział użytkownik, zakończeniu licytacji sprzedawanych przez niego przedmiotów, nowych ofertach w wystawianych aukcjach czy przebiciach jego ofert złożonych w danej licytacji.

System umożliwia także przesyłanie SMS-ów w drugą stronę – z telefonu komórkowego do serwisu Allegro.pl. Możliwe jest więc licytowanie z poziomu telefonu w dowolnej aukcji. Oferta złożona przez SMS jest traktowana na równi ze składaną przez strony WWW. Pozwala to po raz pierwszy brać aktywny udział w wirtualnych aukcjach bez komputera podłączonego do Internetu.

Do 11 grudnia br., w ramach promocji usługa będzie darmowa. W późniejszym okresie użytkownik będzie mógł zamówić odpłatnie jeden z dwóch wariantów usługi: „pasywną” (SMS z Allegro do użytkownika) oraz „aktywną” (z możliwością komunikacji zwrotnej i składania nowych, wyższych ofert na aukcjach).

W obydwu przypadkach usługę aktywować będzie wysłanie specjalnego, droższego SMS-a na czterocyfrowy numer, identyczny dla wszystkich operatorów GSM. Serwis Allegro zaproponuje także zniżki dla osób subskrybujących usługę "Powiadamianie SMS" na dłuższy okres.