Lepsze diagnozy dzięki Internetowi

Dzięki fundacji National Science Foundation udało się opracować narzędzie o nazwie DynaMed, które umożliwia lekarzom łatwe i szybkie wyszukiwanie wśród diagnoz postawionych przez ich kolegów po fachu. To wszystko oczywiście bez przewracania tysięcy kartek czy oglądania setek raportów, wyłącznie przy pomocy komputera z zainstalowaną przeglądarką internetową.

W bazie Dynamic Medical Information System (DynaMed) zawarto zbiór diagnoz dotyczący ponad 1800 zagadnień z zakresu medycyny - lekarze mają do niego szybki dostęp online, podczas badania nie muszą zatem polegać wyłącznie na swojej wiedzy czy źródłach zgromadzonych w biurze. Co więcej: mogą szybko przeszukać zgromadzone informacje pod kątem interesujących ich danych odpowiadających profilowi aktualnie leczonego pacjenta. Do wykorzystania informacji wystarczy zalogowanie się do systemu.

O jakości DynaMed świadczy fakt, że po zapoznaniu się z dostępnymi online raportami, lekarze często modyfikowali swą diagnozę. Jak chwalą się twórcy bazy na stronie, DynaMed nazywany jest często źródłem "najlepszym" albo "pierwszym, do którego się sięga".

Dodatkowe informacje: witryna DynaMed