Legalne filmy w BitTorrent?

"Amerykańskie wytwórnie filmowe postrzegają Internet jako znakomity kanał legalnej dystrybucji filmów" - twierdzi Vinton Cerf, jeden z autorów protokołu TCP/IP, cytowany przez serwis ZDNet.co.uk. Jego zdaniem, idealnym rozwiązaniem dla koncernów filmowych będzie wykorzystanie do tego celu protokołu BitTorrent.

"Wiem, że wiele firm działających w przemyśle firmowym poważnie interesuje się wykorzystaniem Internetu do legalnego dystrybuowania filmów - w ciągu minionego miesiąca rozmawiałem na ten temat z przedstawicielami kilku firm" - powiedział Vinton Cerf, często nazywany "ojcem Internetu".

Cerf zaznaczył również, iż przedstawiciele przemysłu filmowego wciąż nie do końca rozumieją zasady dystrybuowania plików w Internecie. Według jego słów, preferowanym przez koncerny sposobem dostarczania plików w Sieci jest strumieniowa transmisja wideo - Vinton Cerf zwraca jednak uwagę na fakt, że nie jest to najlepszy pomysł. Jego zdaniem, optymalnym sposobem na dostarczanie filmów będzie przesyłanie plików wideo - np. za pośrednictwem protokołu BitTorrent.