Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Legalne cyberataki?

Argentyński sąd zdecydował, że "cyberataki" na serwery oraz strony internetowe są legalne, nie można więc za nie karać hakerów. Zdaniem sądu, atak staje się przestępstwem dopiero wtedy, gdy powoduje szkody materialne.

Werdykt ten jest wynikiem głośnej sprawy, toczącej się przed argentyńskim wymiarem sprawiedliwości. Oskarżonymi jest w niej "X-Team", grupa hakerów, która swego czasu zdołała "zhakować" stronę internetową argentyńskiego Sądu Najwyższego.

Sędzia, który prowadził sprawę "cyberwłamywaczy" zdecydował ostatecznie, że w myśl tamtejszego prawa, za przestępcę można uznać osobę, która dopuszcza się przestępstwa przeciwko ludziom, przedmiotom lub zwierzętom. Jako, że strona internetowa nie pasowała do żadnej z tych kategorii, sąd uniewinnił członków "X-Team".