Łatwiejszy sposób na podwójną ulgę podatkową na internet

Aby móc skorzystać z podwójnej ulgi podatkowej związanej z usługami internetowymi Dialogu, wystarczy złożyć u operatora oświadczenie pozwalające na wystawienie tzw. "rachunków małżeńskich".

Z podwójnej ulgi podatkowej związanej z usługami internetowymi mogą skorzystać małżeństwa rozliczające się wspólnie w rocznym rozliczeniu podatkowym. Łączna kwota odliczenia dla pary może wynieść 760 zł dla każdego z małżonków (czyli do 1520 zł).

Odliczenie obejmuje wydatki poniesione na internet w roku podatkowym, którego dotyczy zeznanie. Wymaganym dokumentem i podstawą do odliczenia wydatków z tytułu użytkowania sieci jest faktura VAT wystawiona na oboje małżonków. Nie jest konieczne zameldowanie obydwu osób pod tym samym adresem w lokalu, w którym zainstalowana jest linia telefoniczna Dialogu.

Obecnie aby otrzymać tak wystawioną fakturę, wystarczy dostarczyć operatorowi formularz zgody na dopisanie współmałżonka do umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych.

Formularz takiego oświadczenia można otrzymać w biurze obsługi klienta lub zamówić w TeleCentrum albo wydrukować plik zamieszczony na stronie internetowej operatora.