Lars Boilesen - nowy szef Opera Software

W firmie Opera Software zaszły właśnie znaczące zmiany. Dotychczasowy prezes firmy, Jon von Tetzchner, został zastąpiony przez Larsa Boilesena.

Lars Boilesen - nowy szef Opera Software

Lars Boilesen

Jon von Tetzchner to współzałożyciel i prezes Opera Software. Po 15 latach sprawowania rządów został on zastąpiony na przez 42-letniego Duńczyka Larsa Boilesena. Pracował on już wcześniej (w latach 2000 - 2005) w norweskiej firmie na stanowisku wiceprezesa. W 2005 roku przeszedł natomiast do firmy Alcatel-Lucent aby cztery lata później ponownie powrócić do Opera Software, tym razem na stanowisko Dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży, logistyki i obsługi klienta (CCO - Chief Commercial Officer).

"Lars Boilesen przynosi ze sobą znaczące doświadczenie w branży i głębokie zrozumienie dla Opery jako dyrektor naczelny firmy (...). W skrócie, duch Opery płynie w jego żyłach" - powiedział Jon von Tetzchner.

"Jestem pod wrażeniem tego co Opera osiągnęła pod kierownictwem Jona. Dostaraczmy technologie przeglądania nie tylko dla 100 milionów konsumentów na świecie, ale również do głównych graczy na rynku: Vodafone, T-Mobile, Nintendo, KDDI, SKT, Nokia, Samsung, Toshiba i Sony Ericsson. Naszym celem jest realizowanie obecnej strategii i kontynuowanie dostarczania najlepszej przeglądarki dla szerokiej bazy naszych klientów i użytkowników" - powiedział z kolei nowy szef Opery.

Jon von Tetzchner pozostał w Operze. Będzie pełnił rolę niezależnego doradcy ds. strategii firmy.