Łącze o przepustowości 100 Mb/s w 90% szwedzkich domów

Szwedzki rząd postanowił, że do 2020 roku 90 % szwedzkich gospodarstw domowych będzie dysponowało dostępem do łącza internetowego o minimalnej przepustowości 100 Mb/s.

Szwedzka minister komunikacji, Asa Torstensson, powiedziała, "że to niemożliwe, aby społeczeństwo funkcjonowało obecnie bez dostępu do szybkiego Internetu". Dlatego szwedzki rząd postanowił uruchomić nową "strategię szerokopasmową", dzięki której do 2020 roku przynajmniej 90 procent szwedzkich gospodarstw domowych będzie mogło skorzystać z łącza internetowego o przepustowości wynoszącej 100 Mb/s.

Warto dodać, że Szwecja znajduje się w czołówce europejskich krajów pod względem dostępu do zasobów globalnej Sieci (89 proc. mieszkańców tego kraju ma w domu łącze internetowe).

Przypomnijmy również, że w połowie października inny ze skandynawskich krajów, tj. Finlandia, uznał dostęp do jednomegabitowego Internetu za "prawnie gwarantowany". Co więcej, rząd fiński zadecydował też, że do końca 2015 roku zagwarantowany prawem będzie dostęp do szerokopasmowego łącza o przepustowości 100 Mb/s.