Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu pod względem miesięcznego zasięgu zyskuje wikipedia.org - wynika z najnowszych wyników Megapanelu PBI/Gemius. W tym samym zestawieniu na 10 miejsce spada youtube.com. Grupa Fotka.pl spada na 6. miejsce w miesięcznym rankingu liczby odsłon. Internauci coraz więcej czasu spędzają na serwisie photoblog.pl, a coraz mniej na gry.pl. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kwietniowego Megapanelu.

W rankingu witryn wg miesięcznego zasięgu prowadzi wciąż Google i jak na razie nic nie zapowiada zmiany tej sytuacji. Drugi jest Onet.pl, któremu do lidera stawki brakuje 15,15% zasięgu. Pierwsze zmiany w rankingu pojawiają się na 9. pozycji, gdzie wskakuje wikipedia.org, spychając tym samym youtube.com na pozycję zamykającą pierwszą dziesiątkę. Kolejne zawirowania to spadek Orange na 16. miejsce. Mozilla.org zyskała na zasięgu 2,77%, tym samym zajmując 14. pozycję. Co ciekawe, Mozilla.org jest jedną z niewielu witryn w pierwszej dwudziestce (obok pf.pl, wikipedia.org, Gazeta.pl), które zyskały na zasięgu. Reszta graczy nieznacznie traci użytkowników, i w wyniku takiej właśnie straty z rankingu wypadła Grupa Medousa.pl oraz gry.pl. Spadek zasięgu zaliczyło IDG, które obecnie zajmuje 18 pozycję.

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Ranking witryn według miesięcznej liczby odsłon

Jak grzyby po deszczu wyrastają w Polsce serwisy społecznościowe, również te, stworzone do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych. Być może Fotka.pl odczuła ten trend na własnej skórze, ponieważ w kwietniowym rankingu ze względu na czas spada z 5. na 6. pozycję. Wirtualna Polska zanotowała wzrost o jedno oczko na 5 miejsce. Interia.pl spadła na 8. pozycję i jej dotychczasowe 7. miejsce zajął travian.pl. Na liczbie odsłon stracił również youtube.com, gry.pl oraz otoMoto.

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Ranking witryn według miesięcznego czasu

Ciekawe przetasowania zaszły w rankingu wg miesięcznego czasu. Spory awans zaliczył Photoblog.pl - z 20. na 17. miejsce. Gazeta.pl dostała się do pierwszej dziesiątki, a Wikipedia.org podskoczyła z 18. na 16. pozycję. Spadły natomiast gry.pl, co widać również w pozostałych rankingach. Stratę w rankingu odnotował serwis społecznościowy grono.net (z 13.) oraz gra przeglądarkowa plemiona.pl.

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Ranking komunikatorów

W rankingu komunikatorów zmiany zachodzą od 9 miejsca. Z tej właśnie pozycji spada komunikator Stefan (na 11.), ustępując pola dla ICQ. Wzrost odnotował GoogleTalk, awansując z 12. na 10. pozycję.

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce