Kurnik.pl podbija południowych sąsiadów

Znany serwis gier online - Kurnik.pl - uruchomił kolejne wersje językowe: czeską i węgierską. Zwiększa się zainteresowanie grami internetowymi wśród naszych sąsiadów - wskazuje twórca witryny Marek Furtega.

Wraz z początkiem nowego roku serwis Kurnik.pl uruchomił czeską i węgierską wersję językową (przypomnijmy, że wcześniej taki ruch wykonał serwis aukcyjny Allegro.pl).

Jak zaznacza Marek Furtega, twórca Kurnik.pl, w najbliższym czasie pojawić się mają kolejne wersje językowe: rosyjska, niemiecka, francuska i włoska.

W tej chwili serwis funkcjonuje również w języku angielskim. Według badania gemiusTraffic w grudniu 2004 roku Kurnik.pl odwiedziło 1,2 mln unikalnych użytkowników, z czego 28 tys. odwiedzin było z zagranicy, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji i Czech. Na liście krajów, z których odwiedzono serwis, znalazły się też: Demokratyczna Republika Konga, Chile, Nigeria, Mongolia i Syria.

Dodajmy, że Kurnik.pl działa od maja 2001 roku. W jego ofercie znajduje się ponad 30 gier online (m.in. szachy, brydż, kalambury).

Obcojęzyczne wersje serwisu dostępne są pod adresem: Kurnik.org