Które e-czytniki Polacy wybierają najchętniej?

Serwis Ceneo.pl sprawdził, które e-czytniki są najchętniej wybierane wśród użytkowników porównywarki. Najpopularniejszym czytnikiem jest BeBook Mini, a jego cena zaczyna się od 825,99 zł. Szykując się na zakup czytnika trzeba się liczyć z kosztem około tysiąca złotych.

Całkiem niedawno Amazon podał do publicznej wiadomości, że w ostatnim kwartale sprzedał więcej e-booków niż tradycyjnych książek. Wiadomość ważna i przełomowa, bo o ile o e-bookach mówi się dużo i często o tyle cały czas mieliśmy wrażenie, że długo jeszcze nie zagrożą one pozycji książki tradycyjnej.

Amazon na każde 100 książek sprzedaje 143 e-booków. Można się więc spodziewać, że i w Polsce niebawem zagości moda na książki w formie elektronicznej.

Amazon swoje wyniki zawdzięcza e-czytnikowi Kindle. Na rynku amerykańskim pojawił się po raz pierwszy w 2007 roku. Ci, którzy decydują się na zakup Kindle, otrzymują na starcie pakiet e-booków. Za kilka dolarów mogą dokupić kolejne. Jest tanio, szybko (e-booka kupuje się przez internet) i bezproblemowo.

Polskie sklepy internetowe nie posiadają Kindle w swojej ofercie (można go zamówić na Amazon.com), ale na rodzimym rynku dostępnych jest kilkadziesiąt innych modeli e-czytników. Zyskują one sobie coraz większą sympatię użytkowników.

Przedstawiciele Ceneo sprawdzili, które z czytników Polacy wybierają najchętniej. Poniżej prezentujemy dziesiątkę najpopularniejszych modeli.

Które e-czytniki Polacy wybierają najchętniej?

Ceny takich urządzeń są dość zróżnicowane, wahają się od 700 zł do 2000 zł. Wszystko zależy od parametrów jakie posiada czytnik. Od tego ile e-booków jest w stanie pomieścić, jaki ma wyświetlacz i czy obsługuje karty pamięci.

Na Ceneo można znaleźć prawie 15 tys. książek w formie elektronicznej. Cena jednej to średnio kilkanaście złotych.

Które e-czytniki Polacy wybierają najchętniej?
- BeBook Mini