Które e-czytniki Polacy wybierają najchętniej?

Serwis Ceneo.pl sprawdził, które e-czytniki są najchętniej wybierane wśród użytkowników porównywarki. Najpopularniejszym czytnikiem jest BeBook Mini, a jego cena zaczyna się od 825,99 zł. Szykując się na zakup czytnika trzeba się liczyć z kosztem około tysiąca złotych.

Całkiem niedawno Amazon podał do publicznej wiadomości, że w ostatnim kwartale sprzedał więcej e-booków niż tradycyjnych książek. Wiadomość ważna i przełomowa, bo o ile o e-bookach mówi się dużo i często o tyle cały czas mieliśmy wrażenie, że długo jeszcze nie zagrożą one pozycji książki tradycyjnej.

Amazon na każde 100 książek sprzedaje 143 e-booków. Można się więc spodziewać, że i w Polsce niebawem zagości moda na książki w formie elektronicznej.

Amazon swoje wyniki zawdzięcza e-czytnikowi Kindle. Na rynku amerykańskim pojawił się po raz pierwszy w 2007 roku. Ci, którzy decydują się na zakup Kindle, otrzymują na starcie pakiet e-booków. Za kilka dolarów mogą dokupić kolejne. Jest tanio, szybko (e-booka kupuje się przez internet) i bezproblemowo.

Polskie sklepy internetowe nie posiadają Kindle w swojej ofercie (można go zamówić na Amazon.com), ale na rodzimym rynku dostępnych jest kilkadziesiąt innych modeli e-czytników. Zyskują one sobie coraz większą sympatię użytkowników.

Przedstawiciele Ceneo sprawdzili, które z czytników Polacy wybierają najchętniej. Poniżej prezentujemy dziesiątkę najpopularniejszych modeli.

Ceny takich urządzeń są dość zróżnicowane, wahają się od 700 zł do 2000 zł. Wszystko zależy od parametrów jakie posiada czytnik. Od tego ile e-booków jest w stanie pomieścić, jaki ma wyświetlacz i czy obsługuje karty pamięci.

Na Ceneo można znaleźć prawie 15 tys. książek w formie elektronicznej. Cena jednej to średnio kilkanaście złotych.

- BeBook Mini