Kto będzie nowym prezesem Interii.pl?

Jutro na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Interia.pl dojdzie do zmiany na stanowisku prezesa. Jak informowaliśmy już wcześniej, ComArch zamierza odwołać dotychczasowego szefa - Tomasza Jażdżyńskiego z pełnionej funkcji. Nieoficjalnie mówi się, że jego miejsce zajmie Jacek Pasławski, dotychczasowy członek zarządu spółki.

Kto będzie nowym prezesem Interii.pl?
Powodem zmian na stanowisku prezesa jest, jak mówi się eufemistycznie, rozdźwięk w planach rozwoju portalu pomiędzy większościowym udziałowcem - firmą ComArch a obecnym szefem Interii. Chodziło głównie o koncepcje dotyczące nowych usług portalu. Większościowy udziałowiec chce, by portal rozpoczął świadczenie usług związanych z szerokopasmowym dostępem do internetu. Sporną kwestią były plany zakupów komunikatora Gadu Gadu i serwisu Blog.pl.

Tomasz Jażdżyński ponad trzy tygodnie temu sprzedał prawie 25 tys. posiadanych akcji Interii.

Jutro na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy ma dojść do powołania nowego prezesa. Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko to obejmie, nie jak przypuszczano wcześniej wiceprezes Grzegorz Wójcik, ale Jacek Pasławski, członek zarządu spółki, który związany jest z nią od października 1999 roku (od 2000 roku piastował funkcję dyrektora sprzedaży produktów reklamowych). "Nie komentujemy tego" - zaznaczył Mariusz Kuziak, rzecznik prasowy Interii.pl poproszony o komentarz w sprawie zmian na stanowisku prezesa.

Jacek Pasławski do ComArchu trafił 5 lat temu. Wcześniej był właścicielem firmy Delta Computer Systems, zajmującej się wdrożeniami informatycznymi i dystrybucją sprzętu komputerowego.

Tomasz Jażdżyński nie zdradza, czym będzie zajmował się po odejściu z Interii.pl. Przypomnijmy, że prezes związany jest ze spółką od 5 lat. Najprawdopodobniej nie wycofa się z branży internetowej.

W tym roku Interia.pl planuje osiągnąć dodatki wskaźnik EBIDTA. Jak wynika z raportu kwartalnego spółki, Interia.pl zanotowała w II kw. ponad 7,63 mln przychodów netto ze sprzedaży. Strata w pierwszym półroczu br. została zmniejszona o 38,9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Więcej o przyczynach odejścia prezesa Interii:

http://www.internetstandard.pl/news/news.asp?id=70553