Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Książkę z Merlin.pl odbierz w księgarni PWN

Od kwietnia produkty zamówione w Merlin.pl można bezpłatnie odbierać w księgarniach PWN. Przesyłki będą dostępne w wybranych placówkach PWN w 7 największych miastach w kraju.

Merlin.pl rozpoczyna współpracę w zakresie dystrybucji swoich produktów z niektórymi księgarniami Polskich Wydawnictw Naukowych. Chodzi o wybrane punkty w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. Zakupione produkty będzie można bezpłatnie odebrać w godzinach pracy księgarni.

Współpraca z PWN rozszerzyła bazę punktów odbioru przesyłek. Dotychczas klienci sklepu internetowego mogli osobiście odbierać zamówione produkty jedynie w 4 punktach w Warszawie i w 1 w Piasecznie. Księgarnia nie rezygnuje ze standardowych form dostarczania przesyłek (czyli kurier, Poczta Polska, Paczkomat czy Paczka w Ruchu).

"Odbiór osobisty to wśród naszych klientów najbardziej lubiana forma dostawy" - mówi Anna Bogdańska, prezes zarządu Merlin.pl. - "Księgarnie PWN charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją i duża popularnością. Dzięki tej współpracy sieć odbioru osobistego naszych przesyłek powiększyła się o jedne z najlepiej zlokalizowanych punktów w największych miastach w Polsce."

Przy odbiorze przesyłki wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i numer zamówienia. We wszystkich punktach istnieje możliwość skorzystania z karty płatniczej. W księgarniach PWN nie będą przyjmowane zwroty i reklamacje.

W 2009 roku Merlin.pl, jeden z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych, osiągnął około 101 mln złotych przychodów ze sprzedaży.