Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kredyt w mBanku

Jako pierwszy bank internetowy w Polsce mBank wprowadził do swojej oferty roczny kredyt o zmiennej stopie oprocentowania, w wysokości do 10 tys. zł.

Kredyt może być przyznany osobom posiadającym eKONTO co najmniej od 6 miesięcy i m.in. deklaruje stałe wpływy w okresie obowiązywania umowy kredytowej. Przyznawany kredyt charakteryzuje się zmienną stopą procentową, przy czym w wersji podstawowej wynosi ona 18,4%. Po sześciu miesiącach przysługuje możliwość obniżenia oprocentowania. Klienci z kartą Visa Gold mBanku od początku spłaca odsetki według minimalnej stopy wynoszącej 15,3%.

Na razie kredyt można zamawiać poprzez telefoniczną mLinię. Udzielenie kredytu wymaga kontaktu ze sprzedawcą. „W ciągu dwóch tygodni uruchomimy stronę umożliwiająca wypełnianie wniosku w Internecie. Sprzedaż będzie prowadzona przez siatkę koordynatorów sprzedaży” – powiedział Szymon Mizera, rzecznik mBanku.

Kredyt udzielany jest na 12 miesięcy w wysokości do 10 tys. zł., z możliwością przedłużenia umowy na kolejny rok w przypadku prawidłowej spłaty. Każda wpłata na rachunek to częściowa spłata kredytu. Środki z kredytu są dostępne jako depozyty – przelewy, wypłaty w bankomatach i zakupy kartą. „Chodziło nam o rozszerzenie oferty, postulat kredytu pojawiał się od dość dawna na forum mBanku” – mówi Szymon Mizera.