Kredyt w mBanku

Jako pierwszy bank internetowy w Polsce mBank wprowadził do swojej oferty roczny kredyt o zmiennej stopie oprocentowania, w wysokości do 10 tys. zł.

Kredyt może być przyznany osobom posiadającym eKONTO co najmniej od 6 miesięcy i m.in. deklaruje stałe wpływy w okresie obowiązywania umowy kredytowej. Przyznawany kredyt charakteryzuje się zmienną stopą procentową, przy czym w wersji podstawowej wynosi ona 18,4%. Po sześciu miesiącach przysługuje możliwość obniżenia oprocentowania. Klienci z kartą Visa Gold mBanku od początku spłaca odsetki według minimalnej stopy wynoszącej 15,3%.

Na razie kredyt można zamawiać poprzez telefoniczną mLinię. Udzielenie kredytu wymaga kontaktu ze sprzedawcą. „W ciągu dwóch tygodni uruchomimy stronę umożliwiająca wypełnianie wniosku w Internecie. Sprzedaż będzie prowadzona przez siatkę koordynatorów sprzedaży” – powiedział Szymon Mizera, rzecznik mBanku.

Kredyt udzielany jest na 12 miesięcy w wysokości do 10 tys. zł., z możliwością przedłużenia umowy na kolejny rok w przypadku prawidłowej spłaty. Każda wpłata na rachunek to częściowa spłata kredytu. Środki z kredytu są dostępne jako depozyty – przelewy, wypłaty w bankomatach i zakupy kartą. „Chodziło nam o rozszerzenie oferty, postulat kredytu pojawiał się od dość dawna na forum mBanku” – mówi Szymon Mizera.