Koniec misji Jacka Krawczyka

Rada nadzorcza Optimusa przyjęła od Jacka Krawczyka rezygnację z funkcji prezesa zarządu – podała spółka w komunikacie.

Rada nadzorcza Optimusa przyjęła rezygnację Jacka Krawczyka z funkcji prezesa zarządu spółki. Jego miejsce zajmie Andrzej Widerszpil, były prezes polskiego oddziału Compaq Computer.

„Decyzję tę podjąłem świadom faktu w pełni zrealizowania zadań, jakie miałem do wykonania wobec Spółki” – stwierdza w komunikacie Jacek Krawczyk. „Decyzję Prezesa Jacka Krawczyka traktuję w kategoriach zamknięcia pierwszego etapu restrukturyzacji spółki” – m.in. powiedział w komunikacie wiceprzewodniczący rady nadzorczej Wojciech Kostrzewa.

W komunikacie Optimusa także podkreśla się zasługi prezesa Krawczyka w przeprowadzeniu firmy przez proces podziału firmy i pierwszy etap restrukturyzacji. Do jego sukcesów zaliczono m.in. poprawę wyników na działalności gospodarczej spółki – np. raportowaną za 2001 rok 80-proc. poprawę wyników netto w stosunku do roku 2000. Strata netto Optimusa w I kw. 2001 wyniosła 4,1 mln zł, podczas gdy rok wcześniej – 12,8 mln zł.

W komunikacie nie podano innych przyczyn ustąpienia Jacka Krawczyka, niż jak wynika z oświadczenia prezesa fakt „wypełnienie misji”.