Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Komunikator Skype trafi w ręce Microsoftu

Microsoft jest bliski finalizacji zakupu firmy Skype Technologies, lidera na rynku internetowej telefonii. Korporacja jest w stanie zapłacić nawet 7-8 mld dolarów.

Komunikator Skype trafi w ręce Microsoftu
Informacje o przejęciu Skype przez Microsoft potwierdziły się, co szeroko opisujemy w artykule pt. "Microsoft kupuje Skype!".

Jeszcze w piątek mówiło się, że Skype może utworzyć spółkę joint venture z Facebookiem lub Google. Niektóre źródła podawały nawet, że Mark Zuckerberg byłby skłonny przejąć firmę za cenę od 3 do 4 mld dolarów.

Skype rozmawia z Microsoftem

Według dziennika "The Wall Street Journal", prowadzone są jednak zaawansowane rozmowy pomiędzy Skype a korporacją Microsoft. Powołując się na anonimowe źródła wewnątrz firm, WSJ podał do wiadomości, że jeszcze w tym tygodniu umowa może zostać podpisana.

Sprawy nie komentują obecnie ani przedstawiciele Microsoftu, ani Skype. Gdyby potwierdziła się kwota 7-8 mld dolarów, byłby to największy zakup w historii korporacji.

Wiele do zyskania?

Komunikator Skype to marka świetnie rozpoznawalna na całym świecie. Z usługi korzysta około 124 mln osób miesięcznie, a firma w ubiegłym roku zanotowało przychody w wysokości 860 mln dol, a także 264 mln dol zysku operacyjnego.

Z drugiej strony, zadłużenie Skype sięga 686 mln dol, a firma w dalszym ciągu notuje stratę netto - 7 mln dol. Przyjęcie oferty Microsoftu pomogłoby w dalszym rozwoju komunikatora. Gigant z Redmond zyskałby z kolei dodatkowy punkt w internetowym starciu z Google.

Aktualizacja: 11 maja 2011 12:04

Przedstawiciele kierownictwa firm Microsoft i Skype poinformowali o zawarciu wstępnego porozumienia w sprawie fuzji. Wartość transakcji to ok. 8,5 mld USD.