Komórkowy Skype

Firma Skype Technologies - producent popularnego komunikatora głosowego Skype - zawarła porozumienie z operatorem komunikacyjnym i-mate. Umowa zakłada, że Skype będzie preinstalowany na telefonach komórkowych sprzedawanych przez i-mate.

Skype dostępny będzie jedynie na kilku modelach telefonów, spełniających wymagania systemowe 'mobilnej' wersji komunikatora - będą to aparaty wyposażone w system Windows Mobile 2003 oraz obsługę technologii GPRS oraz Wi-Fi. W pierwszej fazie będą to modele i-mate PDA2 oraz PDA2K .

Dzięki zainstalowaniu w telefonach Skype'a, użytkownicy będą mogli komunikować się z innymi użytkownikami różnych wersji tego programu (również użytkownikami komputerów PC), nie płacąc za połączenia głosowe (wystarczy dostęp do sieci Wi-Fi). Możliwe będzie również korzystanie z usługi SkypeOut - czyli dzwonienie ze Skype'a na telefony stacjonarne i komórkowe.

Centrala firmy i-mate znajduje się w Dubaju, jednak operator działa na wielu rynkach - m.in. w Europie, Azji i Australii. Szczegóły umowy zawartej przez i-mate i Skype Technologies przedstawione zostaną na targach 3GSM World Congress w Cannes.