Komórkowe przymierze

Ponad 200 firm z całego świata będzie współpracować nad tworzeniem nowych standardów telefonii komórkowej i promowaniem już istniejących. Firmy te powołały do życia organizację o nazwie Open Mobile Alliance, w skład której weszły takie giganty, jak m.in. Motorola, Nokia, Ericsson, Siemens, Microsoft, Oracle, Sun, MasterCard, itp.

Ponad 200 firm z całego świata będzie współpracować nad tworzeniem nowych standardów telefonii komórkowej i promowaniem już istniejących. Firmy te powołały do życia organizację o nazwie Open Mobile Alliance, która ma zająć się m.in. konsolidacją działań już istniejących inicjatyw, takich jak WAP Forum, czy Wireless Village.

Open Mobile Alliance ma w planach m.in. rozwinięcie i promocję takich standardów, jak XHTML (Extensible Hypertext Markup Language), MMS (Multimedia Message Service), czy komórkowe usługi lokacyjne.

W skład Open Mobile Alliance weszły takie giganty, jak m.in. Motorola, Nokia, Ericsson, Siemens, Microsoft, Oracle, Sun, MasterCard, Hewlett-Packard, BEA Systems, Vodafone, NTT DoCoMo, itp.