Kolejny odcinek 7 dni z IDG.pl już do obejrzenia

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

W zeszłym tygodniu zaprezentowaliśmy wam garść nowości jakie zostały pokazane na odbywających się w Japonii targach Ceatec 2006. Jako, że targi skończyły się kilka dni później, spieszymy donieść co jeszcze zostało na nich pokazane.

Jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli nabyć płyty w jednym z dwóch nowych formatów zapisu. Firma Fujifilm oficjalnie wprowadza na polski rynek płyty Blu-ray sygnowane własną marką. Konferencję poświęconą temu wydarzeniu uświetniła obecność profesora Sylwestra Porowskiego, kierownika zespołu, który znacząco przyczynił się do rozwoju technologii niebieskiego lasera.

10 października br. dział IBM System Storage zorganizował Konferencję, poświęconą najnowszym trendom w zakresie pamięci masowych. Na konferencję przyjechali specjaliści firmy IBM z Polski i Europy. Niewątpliwą atrakcją była możliwość zapoznania się z najnowszą technologią IBM System Storage "na żywo" w specjalnie przygotowanej sali "demo".

Logitech, firma specjalizująca się w produkcji wszelkiej maści peryferii komputerowych obchodziła w czwartek swoje 25-lecie. Z tej okazji na specjalnie zorganizowanej imprezie zaprezentowała kilka swoich najnowszych rozwiązań.

Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam, że jadąc pociągiem czy samochodem otaczający was hałas uniemożliwiał w pełni delektowanie się muzyką z waszego odtwarzacza mp3? Jeśli tak, to Sony ma dla was rozwiązanie. W swoich najnowszych odtwarzaczach serii Walkman zastosował technologię, która wytłumia tego typu dźwięki, płynące z otoczenia.

Żywotność baterii latpopów jest wciąż bolączką zarówno ich użytkowników jak i producentów. Sporą oszczędność w zużyciu energii zapewnia zastosowanie w miejsce tradycyjnych dysków twardych pamięci flash. Fujitsu już niebawem dołączy do grona firm oferujących komputery przenośne wykorzystujących to rozwiązanie.

Te i więcej informacji znajdziecie w najnowszym odcinku programu "7 dni z IDG.pl". Serdecznie zapraszamy do oglądania.