Kolejny milion pożyczony za pośrednictwem serwisów "social lending"

Dwa tygodnie temu Kokos.pl ogłosił, iż za jego pośrednictwem pożyczono już 1 milion zł. Teraz podobnym osiągnięciem chwali się Monetto.pl

Jak informuje Monetto.pl, użytkownicy jego serwisu, których liczba przekracza 8000, pożyczyli właśnie pierwszy milion złotych. Odbyło się 1450 aukcji. Udzielono ok. 440 pożyczek, których średnia wartość wynosiła blisko 2300 złotych. Zainwestowane środki są systematycznie zwracane - po 4 miesiącach działalności serwisu poziom spłat sięga 97% ich wartości.

Łukasz Banach Prezes Zarządu spółki Prender twórcy Monetto.pl, podkreśla, że głównym priorytetem firmy jest utrzymanie wysokiego poziomu spłat i dbanie o bezpieczeństwo transakcji. Monetto.pl wprowadził w związku z tym do swojej oferty opcjonalne ubezpieczenia dla pożyczkobiorców, a także uruchomił telefoniczną weryfikację pożyczkobiorców; w planach jest uruchomienie gwarancji finansowych dla inwestorów.

W przyszłości planowana jest również rozszerzona współpraca z serwisami typu e-commerce, poprzez którą Monetto.pl chce pozyskiwać nowych użytkowników. W ostatnich dniach nawiązana została współpraca z jedną z czołowych porównywarek cen - Kupujemy.pl.

Z czerwcowych badań przeprowadzonych przez Gemius SA we współpracy z Accecure wynika, iż 27% polskich internautów słyszało o idei "social leding". Kolejny pożyczony milion za pośrednictwem serwisów tego typu to potwierdzenie, iż pożyczki społecznościowe w Polsce są coraz bardziej popularne.

Źródło: http://monetto.pl