Kolejne plotki o smartfonie Microsoftu

Według niepotwierdzonych informacji Microsoft może przedstawić swój smartfon podczas targów GSMA Mobile World Congress, które odbędą się w dniach 16-19 lutego w Barcelonie. Microsoft dementuje wszelkie doniesienia na ten temat.

Smartfon Microsoftu miałby zostać wyposażony w procesor NVidia Tegra oraz telekomunikacyjny chipset firmy Qualcomm. Plotki o telefonie Microsoftu zaczęły się szerzyć już w ubiegłym roku. Mówiło się, że firma zaprezentuje swój smartfon w styczniu 2009 roku, co jednak nie miało miejsca. Jeden z analityków firmy Broadpoint AmTech twierdzi, że tym razem produkt pojawi się na targach GSMA Mobile World Congress, które odbędą się w dniach 16-19 lutego w Barcelonie.

Scott Rockfeld, dyrektor mówi: "Nie zamierzamy niczego zaprezentować we wspomnianym okresie. Współpraca z firmą NVidia będzie kontynuowana, celem dostarczenia na rynek smartfonów nowych, innowacyjnych rozwiązań". NVidia powstrzymała się od komentarza.

Warto dodać, iż wspomniany wcześniej analityk sugeruje również, że NVidia podjęła działania na rzecz wspierania innych systemów operacyjnych niż . Miałby się znaleźć wśród nich również system wykorzystywany w iPhonie.

Zobacz: Układy Nvidia Tegra trafią na rynek wiosną 2009 roku