Kolejne możliwości mTransferu

mBank wprowadził nową usługę umożliwiającą realizowanie płatności za zakupy dokonywane w sklepach internetowych bez podawania numeru karty płatniczej.

mTransfer to kolejna po eKarcie, dodatkowa forma płatności, jaką mBank zaoferował swoim klientom robiącym zakupy w internetowych sklepach. Obecnie za pośrednictwem mBanku można wybrać przelew z rachunku lub przelew z karty.

Realizacja zakupów za pośrednictwem mTransferu w sklepie internetowym rozpoczyna się od kliknięcia na specjalny link, który przekieruje klienta do części transakcyjnej mBanku. Pozwoli to na wykonanie przelewu z rachunku w mBanku na rachunek internetowego sklepu, bez konieczności podawania numeru karty kredytowej, czy wpisywania takich danych jak numer rachunku odbiorcy, kwota przelewu.

Hasło, identyfikator i hasło jednorazowe niezbędne do dokonania transakcji (identycznie jak w przypadku innych transakcji przeprowadzanych w mBanku), przekazywane są przez klientów do mBanku przez Internet w formie zaszyfrowanej, przy użyciu protokołu SSL.