Kanały tematyczne na Śledziku

Dotychczas użytkownicy Naszej Klasy mogli korzystać z opcji śledzenia znajomych lub znanych postaci mediów i kultury. Od poniedziałku na serwisie można śledzić kanały tematyczne.

Nowa funkcja w serwisie ma charakter testowy. Grupę serwisów publikujących na Śledziku tworzą nie tylko media ogólnotematyczne ale i serwisy wyspecjalizowane w określonym obszarze.

Kanały tematyczne prowadzone są przez Onet, Sport.pl, Money.pl, Filmweb, Plotek, Gadżetomania, Gry-online, Poradnik zdrowie, Urządzamy, Ekoblogia, Fotoblogia, HDTVmania, Dziennik Internautów i Polska Niezwykła.

"Katalog będzie w przyszłości rozszerzany o kolejne kanały tematyczne, a docelowo zostanie otwarty na wszystkich zainteresowanych partnerów. Obecna wersja katalogu będzie testowana przez 4 tygodnie. Po tym czasie podejmiemy decyzję dotyczącą zakresu rozszerzenia. W tej chwili budujemy listę serwisów zainteresowanych podjęciem współpracy w tym zakresie" - dodaje Dominik Kaznowski, Pełnomocnik Zarządu Spółki.

Kanały tematyczne na Śledziku

Głównym zadaniem nowej funkcji jest edukacja użytkowników w zakresie wykorzystania mikroblogów oraz urozmaicenie korzystania ze Śledzika.

Mikroblogi można wykorzystywać w bardzo różny sposób. Jednym z nich jest również wysyłanie newsów w skrótowej formie do zainteresowanych. W USA i Europie Zachodniej prowadzenie tego typu kanałów przez media jest już standardem. W Polsce idea mikroblogowania dopiero kiełkuje. Wprowadzenie Śledzika, na którego co tydzień Użytkownicy dodają milion nowych wpisów, zmieniło wiele w polskim Internecie. Cieszymy się, że dostrzegły to media dostarczające interesujący content i doszło do współpracy korzystnej dla naszych Użytkowników - mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy.