Jeszcze bezpieczniejszy Microsoft

Bill Gates zapowiedział w piątek rozszerzenie nowej polityki Microsoftu, nazwanej "Trustworthy Computing", o kolejne produkty koncernu. Do tej pory programiści z Redmond szukali błędów w systemach z rodziny Windows, oprogramowaniu SQL Server oraz przeglądarce Internet Explorer. Teraz sprawdzą również pakiet Office oraz Visual Studio .Net.

W e-mailu rozesłanym w piątek do kluczowych klientów koncernu B. Gates napisał, że zainicjowane w lutym szukanie błędów w produktach Microsoftu oraz usuwanie ich zajęło prawie dwa razy więcej czasu niż pierwotnie zakładano. Akcja ta przyniosła jednak konkretne wyniki - w ciągu ostatnich kilku miesięcy wykryto i usunięto kilkanaście poważnych błędów - m.in. w SQL Server, Internet Explorerze, serwerze Exchange, programie debuggującym oraz komunikatorze Windows Messenger.

"Trustworthy Computing" to nowa polityka koncernu z Redmond. Jej głównym celem jest uczynienie produktów Microsoftu bardziej bezpiecznymi - jak do tej pory słyną one bowiem z najróżniejszych błędów i dziur w zabezpieczeniach.