Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Jesteś chory? Poproś lekarza, niech skorzysta z Google

Czy można na własną rękę diagnozować choroby używając wyszukiwarki internetowej? Lekarze ostrzegają, że laicy nie powinni tego robić. Jednak ludzie z dyplomem to już zupełnie inna działka - im Google mogą bardzo pomóc.

Dwóch lekarzy, Hangwi Tang i Jennifer Hwee Kwoon Ng, postanowiło wziąć na warsztat trudne w zdiagnozowaniu choroby opisane w New England Journal of Medicine. Okazało się, że spośród 26 badanych przypadków na temat piętnastu dawało się znaleźć w Internecie ciekawe, poszerzające wiedzę lekarza informacje.

Zdania w środowisku specjalistów są podzielone. Jedni mówią, że to "zaledwie" 15, inni - że "aż" 15.

Jak podkreślają lekarze zaintrygowani nową metodą, efekty są obiecujące. Przeciwnicy wytykają jednak, że badacze nie opisali dokładnie procedury wyszukiwania i nie może być mowy o znajdowaniu w Internecie gotowych diagnoz za pomocą kilku kliknięć.