Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Jeśli nie France Telecom - to obligacje

Ministerstwo skarbu poinformowało, że gdyby France Telecom nie skorzystał do końca lipca z opcji kupna 10% akcji TP S.A., przeprowadzona zostanie emisja obligacji polskiego telekomu.

Minister skarbu, Aldona Kamela-Sowińska poinformowała, że alternatywą dla objęcia w ramach zeszłorocznej opcji 10-proc. pakietu akcji TP S.A. przez francuski koncern jest emisja obligacji zamiennych na akcje spółki skierowana do banków inwestycyjnych.

Oferta Ministerstwa Skarbu dla FT zakłada sprzedaż 10% akcji TP SA po cenie 38 zł za sztukę i kolejnych 6% po cenie rynkowej. Od zawarcia w lipcu ub.r. porozumienia z FT, które przyznało FT wspomnianą opcję, akcje TP S.A. spadły o 60%. Ostatnio kurs TP SA był zbliżony do poziomu z początku jej notowań i sięgnął nawet 15,8 zł. Na zamknięciu GPW w piątek za walory TP S.A. płacono 16,4 zł.

Decyzję o emisji obligacji będą musiały zatwierdzić władze operatora. Największymi akcjonariuszami są Skarb Państwa - 35%, FT - 25% , Kulczyk Holding - 10% i Bank of New York - 10% (depozytariusz GDR-ów). W zeszłym tygodniu przedstawicielom skarbu nie udało się przeforsować na WZA decyzji o wypłacie dywidendy z zysku operatora za 2000 r.

<i>Źródło: Reuters</i>