Jak głosowali internauci?

Internauci zdecydowanie mocniej poparli Platformę Obywatelską. Według wciąż nieoficjalnych danych pochodzących z prawie 60% obwodowych komisji wyborczych w wyborach parlamentarnych wygrało Prawo i Sprawiedliwość z 26,56% poparciem. Gdyby w wyborach uczestniczyli jedynie internauci, wygrałaby Platforma Obywatelska z 31,4% poparciem, Samoobrona miałaby ponad dwukrotnie słabszy wynik, a LPR i PSL w ogóle nie weszłyby do Sejmu.

Według nieoficjalnych i niepełnych danych z obwodowych komisji wyborczych, wybory parlamentarne wygrało PIS z 26,56% poparcia przed Platformą Obywatelską - 24,08% i Samoobroną z 12,44% poparciem. SLD uzyskał 10,94%, LPR - 7,83%, PSL - 7,11%.

Jeszcze wczoraj w godzinach 10.00-18.00 firma IBS Interactive należąca do Grupy Gemius przeprowadziła badanie, jak głosowali internauci w wyborach parlamentarnych. Wyniki badania, reprezentatywne dla internautów w Polsce, prezentujemy w tabeli.

Jak głosowali internauci?

W badaniu wyborów internautów, ankiety wyświetlały się losowo co n-temu użytkownikowi. Dane zostały doważone do struktury internautów z badania Interbus TNS OBOP pod względem płci, wieku i częstotliwości korzystania z internetu. Badana próba wyniosła 2884 respondentów.