Inwestycje.pl zebrały ok 250 tys. zł w ofercie prywatnej

Prywatna oferta akcji serii B Inwestycje.pl S.A. została zakończona objęciem wszystkich oferowanych akcji.

- "Pozyskane środki w znacznej części przeznaczymy na kampanię marketingową, która zwiększy świadomość marki inwestycje.pl. Kolejne kroki realizacji strategii związane będą z budową zaawansowanego elektronicznego pasażu finansowego umożliwiającego personalizację usług dla użytkowników. Przymierzymy się również do akwizycji portali o profilu komplementarnym do obecnie prezentowanego przez grupę inwestycje.pl" - informuje Grzegorz Czapla, Prezes Inwestycje.pl S.A.

Spółka przeprowadziła ofertę prywatną akcji serii B w drugiej połowie marca 2010 r. Środki finansowe w wysokości blisko 250 tys. zł stanowią pierwszy z kilku etapów finansowania. Na realizację kolejnych kroków Spółka zamierza pozyskać środki również w drodze oferty prywatnej, przewidzianej w III kwartale bieżącego roku.

Na IV kwartał 2010 roku spółka zaplanowała debiut giełdowy.- "Duże zainteresowanie ofertą bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że będzie ono równie znaczne przy kolejnej emisji i na debiucie Spółki na rynku NewConnect. Szczególnie istotne jest dla nas zaufanie tych inwestorów, którzy już dziś wyrazili chęć objęcia akcji w kolejnej ofercie" - mówi Czapla.

- W zakończonym właśnie pre-IPO, w którym Spółka emitowała akcje serii B, inwestorzy mieli szansę objąć akcje ze znaczącym dyskontem do szacowanej wartości rynkowej Spółki. Przed debiutem na rynku NewConnect, zakładanym na IV kwartał 2010 roku, planowana jest kolejna oferta w wysokości ok. 0,8 mln zł, również przy bardzo atrakcyjnej wycenie. - komentuje Łukasz Feldman, Wiceprezes Prometeia Capital sp. z o.o., która pełni funkcję doradcy finansowego Spółki.

Inwestycje.pl S.A. posiada kilkanaście portali o różnej tematyce, które skupiane są na internetowej platformie mediowej Spółki - grupie inwestycje.pl.

Kluczowymi serwisami są: Inwestycje.pl, Waluty.com.pl, Kantory.pl, Fundusze24.pl.